Pakrančių valymo ir dėkingumo Žemei, vandeniui projektas “LAIMINGAS VANDUO”
Kas tai yra?
Tai projektas, skirtas apvalyti vandens telkinių pakrantes, grąžinti nuo seno lietuviams būdingą pagarbą bei meilę gamtai – vandeniui ir žemei, atkurti artimą ryšį ir žinojimą, kadaise savaime suprantamą, jog žemė gyva ir vanduo gyvas. Daugiau – jis mūsų gyvybės pagrindas. Apvalius vandens telkinių pakrantes, išreiškiame dėkingumą vandeniui.
Projektas vyksta nuo 2011 m. balandžio 16 d.
Norime tęsti šią akciją kiekvieną vasarą (ir ne tik) su viltimi, kad liks vis mažiau ežerų, upių pakrančių, kurios iš nuostabaus gamtos kampelio virto sąvartynu. Viliamės, kad gamta atsikvėps lengviau, tyriau, o mes prisiminsime, kas esame šioje žemėje…
Mes – paprasti žmonės, savanoriai, kuriems rūpi gamta, jos švara, tyrumas.
Iki šiandien jau įvyko virš 400 pakrančių švarinimo ir Žemės atsiprašymo, dėkojimo gamtai akcijų prie ežerų, upių, upelių, tvenkinių, Baltijos jūros Lietuvoje bei užsienyje.
Jei myli gamtą, Tu taip pat gali prisidėti!
Kaip tai galima daryti?
Su šeima, draugais, bendraminčiais atvykus prie vandens telkinių pirmiausia surinkti šiukšles (vidinė švara prasideda nuo išorinės), paskui išreikšti savo meilę ir dėkingumą vandeniui, atkuriant ryšį su juo paprastais žodžiais : „Atsiprašau. Prašau man atleisti. Dėkoju. Myliu.“ Galima ir kitaip: „Kviečiu palaiminimą vandeniui. Kviečiu palaiminimą žemei. Kviečiu palaiminimą žmogui.“ Svarbiausia – paprastai ir nuoširdžiai, klausantis savo širdies.
Išvykstant palikti besišypsantį vandens lašelį – kaip ženklą ir žinią, sudėliotą iš akmenėlių, kankorėžių ar gėlių. Tegul plinta ši žinia, viltis, kad vanduo gali būti švarus ir laimingas. Kaip ir žmogus. Kaip ir žemė.
Rašykite į paštą laimingasvanduo@planetalive.org, kaip jums sekasi dalyvauti akcijoje ir kur rengiatės tai daryti ateityje, kad galėtų prisijungti bendraminčiai visoje Lietuvoje – gal ir pasaulyje.
Kam to reikia?
Kaip dažnai būna, kad nugyvenęs daugelį metų su žmogumi, kuris tiek daug davė, neišreiškei jam daugybės dalykų, savo meilės. Kaip tai svarbu, suvokei tik tada, kai jo netekai.
Tai panašu į mūsų santykį su žeme. Mes gyvename joje, ją mylime, ja naudojamės, tačiau, rodos, vis nėra racionaliai suvokiamos progos prisipažinti jai meilėje. Tačiau labai prasminga padaryti tai, kol mes ją turime, kol joje gyvename. Dar prasmingiau bus, jei tai darys daug žmonių ir darys tai drauge. Per bendrą veiksmą galima pažadinti žmonijos sąmonėje naują suvokimą, santykį su žeme, vandeniu, gamta.
Mūsų kreipimasis yra daugiau į širdį, jausmus, humaniškąjį aspektą, ir tik paskui į protą, racionalumą, naudos suvokimą.
“Laimingas vanduo” projekto pristatymas – parsisiųsti.