Kaip įsijungti

Kviečiame dalyvauti visus – didelius, mažus ir senus; moteris, vaikus, vyrus; seneles ir senelius; tarnautojus, moksleivius, studentus; visų nacijų, bet kokio išsilavinimo ir amžiaus žmones. Visus, kam brangi gamta, žemė, tyras vanduo.

Žemė – nuostabi gyva gražuolė, kurios prieglobstyje visi trokštame poilsiauti, tačiau jos puikus veidas…lieka lyg apspiaudytas, vis labiau suterštas po mūsų vasaros poilsio.

Mes galime ilsėtis kitaip – gerbdami, mylėdami Žemę, išreikšdami jai dėkingumą ir meilę – taip, kaip darėme senovėje… Ilsėdamiesi neterškime jos šiukšlėmis, surinkime tas, kurias čia rasime.

Tikime, kad nuo mūsų santykio su Žeme, nuo jos švaros priklauso ir mūsų savijauta, sėkmė ir gerovė šioje nuostabioje Planetoje.

Nepasidižiuokime, išdrįskime pasilenkti, pakelti šiukšlę ir drauge nusilenkti didžiajai Žemei, mūsų Gyvajai Motinai, tikriesiems Mūsų namams.

Išdrįskime nebijoti aplinkinių nesupratimo dėl to, ką darome: jį pakeis dėkingumas ir pagarba, jei ramiai ir kukliai tęsime tai, ką darome. Raskime pagarbų, gilų ryšį su Žeme per šį paprastą veiksmą. Jį nesunku atlikti, tačiau jis nuostabiai pakeis Lietuvos vandens telkinių pakrantes, poilsio vietas, jei tai darysime nuolat, jei prisijungs kiekvienas, atvykęs poilsiauti.

Mes patys, projekto iniciatoriai, kai renkame šiukšles, dėkojame Žemei, atsiprašome už nepagarbą jai, išreiškiame meilę bendra formule, kuri yra labai paprasta, tačiau suprantama kiekvienam žmogui, kuri vienija mus ir gali tikti bet kuriam, prisijungusiam prie mūsų iniciatyvos:

„Žeme, atsiprašau Tavęs.
Žeme, prašau man atleisti.
Žeme, dėkoju Tau.
Žeme, aš myliu Tave“.

Pasilenkiu prie šiukšlės: „Žeme, atsiprašau Tavęs.“
Dedu ją į maišelį: „Žeme, prašau man atleisti“.
Pasilenkiu vėl prie mažo sąvartyno paežerėje: „Žeme, dėkoju Tau“
Įdedu  šiukšles į maišą: „Žeme, aš myliu Tave“.

Tai paprasta meilės forma, ne mažiau veiksminga nei daugelis dvasinių praktikų…

Šią paprastą, tyrą bendravimo su Žeme formą perėmėme iš havajiečių, taitiečių, Naujosios Zelandijos gyventojų, kurie šią formulę naudoja dvasiniam gydymui, susitaikymui bei atsiprašymui šeimoje, gentyje – tose situacijose, kur reikia apvalymo, gydymo, susitaikymo. Jos esmė skamba taip: „Atsiprašau. Prašau man atleisti. Aš myliu tave. Dėkoju.”

Tikimės, kad formulės paprastumas ir universalumas padės prisijungti prie projekto įvairiausių tautybių žmonėms, jei juos sudomins mūsų iniciatyva.

Aprinkę šiukšles, einame prie vandens, bendraujame su juo vėl ta pačia formule:

„Vanduo, atsiprašau tavęs,
Vanduo, prašau man atleisti,
Vanduo, aš myliu Tave
Vanduo, dėkoju Tau. “

Tie, kurie jaučia poreikį, vėliau taria dar intymesnes, sakralesnes bendravimo su Žeme, vandeniu frazes, pavyzdžiui:

„Kviečiu palaiminimą šiai Žemei,
Kviečiu palaiminimą šiam vandeniui“.

Arba:
„Tebūnie palaiminta, tyra ši Žemė,
Tebūnie palaimintas, tyras šis vanduo“
(galima pridurti: „Viešpaties malone, iš Viešpaties malonės“ ar panašiai).

Arba:
„Šventa, šventa, palaiminta teesie ši Žemė,
Šventas, tyras, palaimintas teesie šis vanduo…“

Tačiau tai nebūtina. Pakaks, jei tiesiog aprinksite šiukšles, pajusite dėkingumą, meilę Žemei, vandeniui – tai jau labai daug.

Projekto „LAIMINGAS VANDUO“ dalyviai, norėdami atpažinti saviškius, sutarė po kiekvienos pakrančių valymo bei dėkojimo Žemei, vandeniui akcijos palikti besijuokiančio vandens lašelio simbolį, nubrėžtą smėlyje, padarytą iš natūralių vietinių medžiagų (kankorėžių, akmenukų) ar kokiu kitu būdu, nežeidžiančiu gamtos. Tai tarsi smagus, džiugus parašas: „Aš čia buvau, Žeme, aš myliu Tave“. Taip pat tai kvietimas ir kitiems atkreipti dėmesį bei prisijungti…

Prisijunk ir Tu. Būtinai!.. Tikiu, kad myli Žemę, kad myli švarą, tyrą vandenį. Palik po savęs besijuokiančio lašelio simbolį, padaryk tai kartu su vaikais…Tiesiog imkime ir apsivalykime bendromis jėgomis, su meile paskatinkime ir kitus nebedarkyti nuostabaus Žemės veido…

Projekto iniciatorė, “UDUMBARA” dvasinio ugdymo ir sveikatingumo centro vadovė, Nijolė Gabija Wolmer.