Kas tai yra

Asociacija „Gyvoji planeta“ – tai visuomeninė organizacija, siekianti suburti  geranoriškus planetos žmones, kuriems rūpi įtvirtinti Žemėje taiką, perėjimą prie sveiko, doro, ekologiško, tausojančio Žemę bei jos resursus gyvenimo būdo. Manome, jog svarbu išsaugoti tiek bendražmogiškąsias vertybes, tiek įvairių kultūrų unikalumą, savastį,  diegti dorą ir  sąmoningumą visose pagrindinėse veiklos srityse.

  • “Gyvosios planetos” nariais gali tapti įvairiausių tautybių, amžiaus, išsilavinimo žmonės, organizacijos, kurioms rūpi tokie patys kaip ir mums dalykai.
  • Nesiekiame politinių tikslų ar valdžios –  siekiame sveikos planetos ir taikios, doros žmonijos, gebančios spręsti jai iškylančias problemas.

Tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis ir žeme išreiškimas, suprantamas visų tautybių, lyčių, amžiaus, įsitikinimų žmonėms.
Jo esmė – paprastu veiksmu išreikšti pasitikėjimą žmogumi, bendrą rūpestį ir meilę Žemei.

Apie „Gyvąją planetą“ plačiau.

„Laimingas vanduo“

– tai projektas, skirtas apvalyti vandens telkinių pakrantes, grąžinti nuo seno lietuviams būdingą pagarbą bei meilę gamtai – vandeniui ir žemei, atkurti artimą ryšį ir žinojimą, kadaise savaime suprantamą, jog žemė gyva ir vanduo gyvas. Daugiau – jis mūsų gyvybės pagrindas. Apvalius vandens telkinių pakrantes, išreiškiame dėkingumą vandeniui.

Kaip tai galima daryti?

Su šeima, draugais, bendraminčiais atvykus prie vandens telkinių pirmiausia surinkti šiukšles (vidinė švara prasideda nuo išorinės), paskui išreikšti savo meilę ir dėkingumą vandeniui, atkuriant ryšį su juo paprastais žodžiais : „Atsiprašau. Prašau man atleisti. Dėkoju. Myliu.“ Galima ir kitaip: „Kviečiu palaiminimą vandeniui. Kviečiu palaiminimą žemei. Kviečiu palaiminimą žmogui.“ Svarbiausia – paprastai ir nuoširdžiai, klausantis savo širdies.

Išvykstant palikti besišypsantį vandens lašelį – kaip ženklą ir žinią, sudėliotą iš akmenėlių, kankorėžių ar gėlių. Tegul plinta ši žinia, viltis, kad vanduo gali būti švarus ir laimingas. Kaip ir žmogus. Kaip ir žemė.

Rašykite į paštą laimingasvanduo@gyvojiplaneta.lt kaip jums sekasi dalyvauti akcijoje ir kur rengiatės tai daryti ateityje, kad galėtų prisijungti bendraminčiai visoje Lietuvoje – gal ir pasaulyje.

Kam to reikia?
Kaip dažnai būna, kad nugyvenęs daugelį metų su žmogumi, kuris tiek daug davė, neišreiškei jam daugybės dalykų, savo meilės. Kaip tai svarbu, suvokei tik tada, kai jo netekai.
Tai panašu į mūsų santykį su žeme. Mes gyvename joje, ją mylime, ja naudojamės, tačiau, rodos, vis nėra racionaliai suvokiamos progos prisipažinti jai meilėje. Tačiau labai prasminga padaryti tai, kol mes ją turime, kol joje gyvename. Dar prasmingiau bus, jei tai darys daug žmonių ir darys tai drauge. Per bendrą veiksmą galima pažadinti žmonijos sąmonėje naują suvokimą, santykį su žeme, vandeniu, gamta.
Mūsų kreipimasis yra daugiau į širdį, jausmus, humaniškąjį aspektą, ir tik paskui į protą, racionalumą, naudos suvokimą.

“Laimingas vanduo” projekto pristatymas – parsisiųsti.