Praktica Digital Camera

Mūsų žinia vandeniui : „Aš laimingas, kad Tu šalia“.
Kadangi gyvename Gražutės- Sartų regioninio parko teritorijoje,prie puikaus Luodžio ežero, kuris paskelbtas „Žvejybos rojumi“, tai veiklos dalį skyrėme dailės darbeliams, suprasdami, kad tik švariame vandenyje gali gyventi žuvys. (mokiniai lankstė žuvytes, mėlyna spalva imitavo vandenį). Geriamo vandens talpas papuošėme gėlėmis, kaip gyvybės, energijos simboliais.
Pažintinė švarinimosi ir dėkojimo Žemei bei Vandeniui akcija „Aš laimingas prie Luodžio“.
Mokiniai nuvyko prie globojamo Luodžio ežero. Visi draugiškai surinko šiukšles, apvalė pakrantę. Aptarė, kaip reikia poilsiauti prie ežero, kaip elgtis gamtoje, kad būtų gera ir saugu žmogui ir Gamtai. Sustoję ežero pakrantėje, visi draugiškai išreiškė meilę ir dėkingumą vandeniui : „Kviečiu palaiminimą vandeniui. Kviečiu palaiminimą žemei. Kviečiu palaiminimą žmogui“.
Vėliau pakrantėje tyrinėjo atbundančius augalus, stebėjo vandens pakrantės gyvūniją. Mokiniai, panardinę rankutes į švarų Luodžio vandenį, kartojo :
„Vanduo, atsiprašau tavęs,
Vanduo, prašau man atleisti,
Vanduo, aš myliu Tave
Vanduo, dėkoju Tau.“

Po švarinimosi akcijos ir dėkojimo Žemei bei Vandeniui pakrantėje paliko savo ženklą – vandens lašelį, sudėliotą iš konkorėžių.

Dalyvių skaičius: 25 mokiniai (1- 4 klasės),7-11 m., 2 pedagogės.
„Laimingo vandens“ akcijos – 2.