Mūsų darželis yra įsikūręs vaizdingame Vilniaus pakraštyje, Pilaitėje, kurios pašonėje tyvuliuoja net trys ežerai: Salotės, Gilužio ir Sporto. Arčiausiai darželio yra Salotės ežeras, todėl jį dažniausiai ir aplanko darželio vyresniųjų grupių auklėtiniai. Su vandeniu mus sieja ir tai, jog daželyje turime puikiai įrengtą baseiną, kuriame vaikučiai mokosi plaukti. Pirmieji plaukimo užsiėmimai pradedami lopšelinėse grupėse.

Prisijungdami prie projekto ,,Mano draugas –vanduo‘‘ mes norime gerinti ekologinį auklėtinių ugdymą, skatinti vaikus savanoriškai tvarkyti aplinką , ugdyti pozityvius jausmus mus supančiai gamtai.

Pasirinkome kelias veiklas, kurios atitiktų mūsų siekius:
SALOTĖS EŽERO PAKRANČIŲ TVARKYMAS;
BUITINIŲ ATLIEKŲ PANAUDOJIMO GALIMYBĖS PLAUKIMO UŽDUOTIMS ATLIKTI BASEINE.

Išvykos prie Salotės ežero metu kartu su auklėtiniais rinkome šiukšles, atskirai rūšiavome jas (popieriaus atliekas, plastmasės ir stiklo gaminius). Aiškinome auklėtiniams į kokios spalvos konteinerius reikia talpinti buitines atliekas. Visi kartu nešėme šiukšles ir išpylėme į atitinkamus konteinerius.

Atlikome ir tyrimą, kurio metu buvo norima sužinoti apie “Obuoliukų” grupės auklėtinių turimas žinias apie buitinių atliekų rūšiavimą. Įvertinus turimus duomenis paaiškėjo, kad daugiau kaip pusė penkiamečių, šešiamečių grupės vaikų nežino į kokios spalvos konteinerius talpinamos stiklo , plastmasės gaminių atliekos. 65% tyrime dalyvavusių  vaikų žinojo, į kokios spalvos konteinerius reikia talpinti popieriaus atliekas. 80% auklėtinių teigė, jog tėveliai namuose rūšiuoja atliekas.
Išvykos prie mūsų ežero dėka sužinojome kur link reikia kreipti dėmesį ekologiniame auklėtinių ugdymesi.

„Laimingo vandens“ akcijos – 1.