kvietimas bendrazygiam2014 m. spalio 11 d. Vilniuje, Žirmūnų g. 119, Emilijos Pliaterytės stadione, Šv. Pranciškaus gyvūnų ir gamtosaugos globėjo mugėje, kvietėme kartu prisiminti nuo seno lietuviams būdingą pagarbą bei meilę gamtai – vandeniui ir žemei, artimą ryšį ir žinojimą, kadaise savaime suprantamą, jog Žemė ir Vanduo yra gyvi.

Žirmūnų bendruomenės organizuojamoje Šv. Pranciškaus gyvūnų ir gamtosaugos globėjo mugėje, kurios metu vyko aplinkosauginių veiklų pristatymas, kūrybinės dirbtuvės su gamtos gerybėmis ir įvairios pramogos vaikams, mes pristatėme mūsų „Laimingo vandens“ ir „Apkabinkime Žemę“projektus.

Kvietėme nelikti abejingais mūsų pačių puoselėjamiems projektams ir aktyviai dalyvauti su savo vaikais. Mūsų programoje: su vaikais piešėme laimingo vandens lašelius, visi norintys galėjo kurti laimingą vandenyną bei originaliai pristatyti Apkabinkime Žemę projektą.

Šeštadienio atradimas – geros bendruomenės pavyzdys

Išaušus saulėtam ir neįprastai šiltam spalio šeštadienio rytui daugelis vilniečių išsiruošė į miestą. Rudeninis Vilnius tapo nuobodokas, dauguma lauko kavinių uždarytos, renginiai po atviru dangumi taip pat negali pasigirti savo įvairove, tad liko parkai ir pasivaikščiojimai po senamiestį ar kitas gražiai šalnų nuauksintas gatves.

Gerai, kad Vilnius didelis ir galima pasirinkti nebūtinai miesto centrą. Žirmūnuose Emilijos Pliaterytės stadione buvo švenčiama ypatinga diena. Žirmūnų bendruomenė su draugais ir partneriais sukvietė savo narius bei visus, norinčius linksmai praleisti laiką, į Šv. Pranciškaus gyvūnų ir gamtosaugos globėjo mugę. Joje susirinkusios šeimos galėjo pasportuoti linksmose sporto rungtyse, paglostyti naminius gyvūnėlius, išmatuoti streso lygį, pamatyti, kaip puikiai auga daržovės bendruomenės darželyje, pasivaišinti skania žolelių arbata padirbėti kūrybinėse dirbtuvėse ir pajodinėti ant nuostabaus grožio žirgo bei linksmo ponio. Renginio pabaigoje, visi norintys galėjo sudalyvauti „Laimingo vandens“ akcijoje švarinant Neries pakrantę.

2014.10.11_muge_02    2014.10.11_muge_03

Šventė buvo vienas iš aplinkosaugos projektų renginys. Neatsitiktinai mūsų nevyriausybinė organizacija „Pasaulio piliečių sąjunga“ dalyvavo renginyje prie Neries upės, pristatydama projektą „Išmokime branginti gamtos dovaną – Vilniaus vandens telkinius“, remiamą Vilniaus miesto savivaldybės. Savo nedidelėse kūrybinėse dirbtuvėse kvietėme šeimas kurti laimingo vandens vandenyną, piešti laimingo vandens upelį, o kad Žemėje būtų daugiau taikos ir vienybės, kurti taikos ir vienybės gėlių girliandos žiedus. Atrodo paprastos idėjos pritraukė daugybę vaikų, kurie, atrodė, labiau nei suaugę nori, kad jų aplinka būtų švaresnė ir laimingesnė. Vaikai yra puikūs mūsų mokytojai, priverčiantys nuo rutinos atsisukti į didesnes ir globalesnes aplinkosaugos ir visuomenės problemas.

2014.10.11_muge_04„Laimingo vandens“ akcijoje labai nudžiugome, kad Vilnius turi puikios bendruomenės pavyzdį; Žirmūnų paupys buvo gerokai švaresnis nei Užupio. Jie reguliariai švarina Neries upės pakrantę. Kitos Vilniaus bendruomenės turi iš ko pasimokyti.

Ateityje vilniečius pakviesime į paskaitą apie Vilniaus vandens telkinius, kurioje bus galima išgirsti kur geriau praleisti laisvalaikį ir kuriems vandens telkiniams labai reikia visų mūsų dėmesio ir pagalbos.

2014.10.11_muge_01    2014.10.11_muge_05