“Išvyka prie globojamo tvenkinio”

Šaltoką ir niūrią kovo 23 d. popietę, ekologinio kūrybinio projekto “Mano draugas – vanduo” dalyviai – pirmokai ir neformaliojo ugdymo būrelio mokiniai aplankė, apžiūrėjo globojamą tvenkinį.
Kadangi po žiemos aplinkui pastebėjome įvairių šiukšlių, tai nutarėme iš karto imtis darbo. Šiukšles ne tik rinkome, bet ir rūšiavome. Daugiausiai pririnkome plastiko ir stiklo duženų. Stebėjome tvenkinio vandenį, dar skurdžią pakrantės augaliją ir gyvūniją. Baigę darbą grožėjomės mūsų globojamo draugo švaria aplinka.
Sugrįžę išrūšiuotas šiukšles sumetėme į konteinerius. Tikėkimės, kad tai – ne paskutinė išvyka prie tvenkinio. Sekantį kartą susitiksime, kai atšils oras ir sužaliuos gamta.

Akcija ”Tiriame vandenį”.
Ekologinio kūrybinio projekto ”Mano draugas- vanduo” dalyviai balandžio 5 d. vyko į edukacinį užsiėmimą vykdant akciją ”Tiriame vandenį”.
Maloniai buvome priimti Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje Klaipėdos skyriuje.Užsiėmimo metu susipažinome su laboratorija, joje atliekamais vandens cheminiais , mikrobiologiniais, parazitologiniais tyrimais.Vilkyčių tvenkinio vandens tyrimų rezultatai parodė, kad vanduo nėra užterštas tirtais mikroorganizmais ir cheminiais junginiais.

Akcija “Vandens lašiuko kelionė”
Tęsiant projekto “Mano draugas- vanduo” veiklas gegužės 8 d. vykdėme akciją “Vandens lašiuko kelionė”. Projekto dalyviai skaitė ir aptarė Ritos Bagdonaitės knygutes: “Lašiuko kelionė” ir “Ką papasakojo lašiukas”. Tai nuotaikingi pasakojimai apie vandens apytakos ratą ir apie vandens būsenas.
Vaikai sužinojo, kaip susidaro debesys, kodėl lyja, kokią naudą teikia lietus, kur dingsta į žemę susigėręs vanduo ir kaip jis vėl pakyla į dangų. Mintimis su lašiuku keliavo iki Afrikos ir Antarktidos. Ten lašiukas patyrė visokių nuotykių: išgaravo nuo įkaitusio smėlio, virto snaige, ledu ir namo pastogėje kabančiu varvekliu.
Aptarę perskaitytas knygutes vaikai ant lašiukų rašė patarles ir priežodžius. Juos sukabino ant debesėlio. Taip vaikai rado atsakymus į klausimus apie vandens apytakos ratą ir vandens būsenas bei jo svarbą mūsų gyvenime.

Akcija “Papuoškime tvenkinį”
Šiais metais pavasaris vėlavo, saulutė nedžiugino šiltais spinduliais nei žmonių, nei gamtos, todėl ir mūsų globojamas tvenkinys atrodė liūdnas ir nykus. Bet projekto dalyviai nutarė sušildyti tvenkinį ne tik dėmesiu, bet ir nuoširdžiais žemės meno darbais. Todėl gegužės 12 d. prisirinkę žilvičių ir nendrių šakelių pynėme saulutes, kurias papuošėme kiaulpienių žiedais. Į darbelius įpynėme dėmesį globojamam tvenkiniui, savo širdies šilumą bei meilę gamtai.
Akcija “Pažintinė išvyka į Pajūrio regioninį parką”
Už aktyvią veiklą projekte “Mano draugas – vanduo” dalyviai buvo apdovanoti išvyka į Pajūrio regioninį parką. Gegužės 19 d. keliaudami link jūros stebėjo parko augaliją, klausėsi paukščių čiulbėjimo.
Mus pasitiko ramiai banguojanti, švelni jūra. Smagu buvo keliauti smėlėta pakrante iki skardžio, kuris vadinamas Olando kepure. Nuo Olando kepurės mokiniai gėrėjosi atsiveriančios jūros vaizdais su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Vaikščiodami pajūriu stebėjo virš jūros skraidančius paukščius , tolstančius laivus. Vaikai smagiai žaidė su pajūrio smėliu ir vandens nugludintais akmenukais ir neatsispyrė pagundai pabraidyti sūriame jūros vandenyje.
Namo keliavo ne tik laimingi, bet ir susimąstę, galvodami kiek daug vandens lašelių telpa Baltijos jūroje.

Akcijos:
2017-03-23 Vilkyčių kaimo tvenkinys, 19 dalyvių
2017-04-05 Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija, Klaipėdos skyrius, 9 dalyviai
2017-05-08 Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla, 15 dalyvių
2017-05-12 Vilkyčių kaimo tvenkinys, 14 dalyvių; 2017-05-19 Klaipėda, Pajūrio regioninis parkas, 14 dalyvių

Dalyvių skaičius: 20 mokinių (1 kl. – 15) 8 m., (2 kl. – 2 mok.) 9 m., (3 kl. – 1 mok.) 10 m., (4 kl. – 2 mok.) 11 m., 2 pedagogės
“Laimingas vanduo” akcijų – 4.