1. 2017 04 01 priešmokyklinės gr. “Boružiukai” ugdytiniai kartu su vaikų ir priešmokyklinio ugd. pedagoge keliavo prie Šiaulių Talkšos ežero. Vaikai tikėjosi stebėti ežere gyvenančias žuvis, tačiau jų pamatyti nepavyko. Virš ežero skraidė kirai ir antys. Antys buvo labai draugiškos ir išlipo į krantą susipažinti su vaikais. Vaikai atkreipė dėmesį į ežero vandenį, jo skaidrumą, švarą. Visus labai liūdino ežero pakrantėje besimėtančios šiukšlės. Kilo klausimas “Kodėl žmonės šiukšlina?”
2.2017-04-03 „Žuvyčių“ grupės ugdytinių išsiruošė prie Talkšos ežero.
Vienas iš kelionės tikslų buvo stebėti bundančios gamtos požymius. Apžiūrėję sprogstančius medžių, krūmų pumpurus, nedrąsiai, iš po žemės, lendančią naują žolytę, plaukiojančias antis, gulbes, bei skraidančius kirus, ugdytiniai, padedami pedagogės, inicijavo gamtosauginę akciją „Saugau ir tausoju Talkšos ežero pakrantę“, kuria norėjo atkreipti žmonių dėmesį į gamtos tausojimą. Vaikai dalijo lašelio formos skrajutes, kuriose buvo pateikti nurodymai, kaip tinkamai elgtis gamtoje. Praeiviai noriai leidosi kalbinami, kartu su vaikais diskutavo ir, svarbiausia – negailėjo gražių žodžių ir daug šypsenos.
3. 2017-04-03 Talkšos ežero pakrantėje ,,Žuvyčių” gr. vaikai šoko ,,Šokį su skėčiais”, kurį paskyrė jų globojamam Talkšos ežerui. Vaikus paruošė meninio ugd. mokytoja.
4. 2017-04-04 trylika „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukų vykdė akciją „Ar Talkšos ežero vanduo skleidžia gyvybę?“. Pirmiausiai vaikai įvertino ežero vandens švarą ir skaidrumą stiklainyje. Mažieji vienbalsiai nusprendė, jog toks vanduo maisto gamybai netinkamas! Ar Talkšos ežero vanduo tinka augalams, vaikai pamatys atlikę bandymą: sudrėkinę žemę šiuo vandeniu, priešmokyklinukai pasėjo pipirnės ir kviečių sėklas, pasodino bulvę, svogūną, žieminę bulvę – topinambą. Ar ežero vanduo sudaigina sėklas? Ar Talkšos vanduo skleidžia gyvybę? Į šiuos klausimus vaikai atsakys kiek vėliau, apžiūrėję savo „žaliąją palangę“.
5. 2017-05-17 visi įstaigos ugdytiniai, dalyvaujantys ekologiniame kūrybiniame projekte “Mano draugas – vanduo”, su savo pedagogėmis vyko prie Talkšos ežero nešini akmenukais. Jie buvo surinkti mūsų darželio ar namų kieme, parsivežti iš jūros pakrantės. Iš akmenukų ežero pakrantėje visi draugiškai sudėliojo vandens lašą – gyvybės simbolį. Vaikų tikslas buvo atkreipti visuomenės dėmesį į vandens telkinių užterštumo problemas, stebėti prie vandens gyvenančius gyvūnus ar augančius augalus, išmokti saugaus elgesio prie vandens.

Dalyvių skaičius: 26 priešmokyklinukai, 15 ikimok. a. vaikų (5-6 m.), 4 pedagogės.
„Laimingo vandens“ akcijos – 3.