????????????????????????????????????

Mūsų Žinia vandeniui: Lašas prie lašo – kaitrios saulės iš Žemės išgarintas ir vėl iš debesies atgal į Žemę grįžtantis, krištoline rasa rytais ant žolės švytintis, upeliukais, šaltinėliais į upes ar ežerus atbėgantis, o iš ten – į jūras ar vandenyno platybes susiliejantis… Vanduo – gyvybės, energijos, švaros šaltinis. Žmogus ir Žemė be jo – tai dykuma, troškulys, sausra… Kaip vandens lašas prie lašo neša gyvybę, taip ir mes ranka rankon turime jį saugoti ir branginti. Todėl pažadame: tvarkysime mums brangios Dubysos pakrantes, kaupsime žinias apie gamtą ir jos turtus, nes juk ir mes patys – gamtos dalis.

Globojame: Dubysos upę.

Pravedėme renginių: Chemijos pamoka, skirta Žemės dienai. Tiriamasis darbas „Vandens savybių tyrimas” ir jo pristatymas Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje, rajoninėje gamtamokslinėje konferencijoje „Mokslas. Gamta. Žmogus.“. Dalyvavimas Dubysos pakrančių tvarkymo darbuose.

Tiriamajame darbe „ Vandens savybių tyrimas“  palyginome Dubysos, lietaus, šulinio, vandentiekio vandens pH ir laikinąjį kietumą.
Tvarkydami Dubysos pakrantes Plembergo tvenkinių teritorijoje surinkome 20 maišų šiukšlių, kurių svoris būtų apie 100 kg: skardinės, stiklo ir plastmasės buteliai, polistirolio dėžutės, be to, 4 padangos, sena traktoriaus sėdynė. Po talkos Dubysos regioninio parko vyr. ekologas Vaidas Greičius dar suorganizavo ekskursiją į Darbutų piliakalnį, kur sužinojome apie negirdėtus augalus – europinę kartenę, pavasarinį laiškenį, šeivamedį, bei įdomių faktų apie piliakalnio istoriją.
Daug įdomių žinių gavome ir chemijos pamokoje, skirtoje Žemės dienai, kur Dubysos regioninio parko vyr. ekologas V.Greičius pravedė viktoriną apie Dubysos regioninio parko gamtą bei supažindino su tufu – uoliena, randama, parko teritorijoje.

Projekte dalyvavo 27 mokiniai, 14 metų – 24 mokiniai, 8a kl., 16 metų – 3 mokiniai, 10a kl., 2 mokytojai, 1 Dubysos regioninio parko darbuotojas.

???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????