Pilietiškumui nėra blogo oro

Kai paklausi mokinuko – ar laikai save pilietišku žmogumi, ‒  dažnas ima gūžčioti pečiais, susimąsto. Kaip galiu būti pilietiškas, jei dar neturiu paso ir balsavimo teisės? O paaiškėja, kad čia nėra amžiaus ar statuso ribų. Kas gali riboti aktyvų ir atvirą žmogų? Išgirsti ir suprasti bendraamžius, kaimynus, rūpintis artimiausios savo aplinkos, gamtos gerove – skatiname Lietuvos mokinukus jau keletą pastarųjų metų.

Nuo rudens mokyklose ir vėl šurmuliuoja LAIMINGAS VANDUO’2018, o projekto dalyviai pasiryžę pažinti ir globoti artimiausią upę ar ežerą. Pastebėti, kuo savame krašte galime didžiuotis, o kur dar yra problemų ir kaip galime prisidėti prie jų sprendimo, o tada aktyviai veikti, pakviesti draugą, atkreipti vyresniųjų  dėmesį ar kreiptis į atsakingus pareigūnus – kiekvieno pilietiško žmogaus pareiga.

Asociacijos „Gyvoji planeta“ nuo 2016 m. Lietuvos mokyklose organizuojamas ekologinis pilietiškumo projektas kasmet kviečia: Pažink – Globok – Dalinkis! Veiklose susipina vaikų gamtamoksliniai tyrimai, pilietinės iniciatyvos ir kūrybiniai ieškojimai.

Džiugina entuziastingų (virš 800 mokinių) projekto dalyvių plati geografija (16 savivaldybių) ir nuveikti darbai – net 22 globojami vandens telkiniai. O tai dar tik projekto pusiaukelis! Po šilto ir darbingo rudens ateina metas pasidalinti savo pasiekimais ir susikaupti pavasarinių veiklų planavimui. Juk mokiniai pasiryžę stebėti ir globoti artimiausią gamtą ištisus metus.

Interaktyvus žemėlapis

Interaktyvūs plakatai “Mūsų vanduo”