Pilietiškumui nėra blogo oro
Kai paklausi mokinuko – ar laikai save pilietišku žmogumi, ‒ dažnas ima gūžčioti pečiais, susimąsto. Kaip galiu būti pilietiškas, jei dar neturiu paso ir balsavimo teisės? O paaiškėja, kad čia nėra amžiaus ar statuso ribų. Kas gali riboti aktyvų ir atvirą žmogų? Išgirsti ir suprasti bendraamžius, kaimynus, rūpintis artimiausios savo aplinkos, gamtos gerove – skatiname Lietuvos mokinukus jau keletą pastarųjų metų.
Nuo rudens mokyklose ir vėl šurmuliuoja LAIMINGAS VANDUO’2018, o projekto dalyviai pasiryžę pažinti ir globoti artimiausią upę ar ežerą. Pastebėti, kuo savame krašte galime didžiuotis, o kur dar yra problemų ir kaip galime prisidėti prie jų sprendimo, o tada aktyviai veikti, pakviesti draugą, atkreipti vyresniųjų dėmesį ar kreiptis į atsakingus pareigūnus – kiekvieno pilietiško žmogaus pareiga.
Asociacijos „Gyvoji planeta“ nuo 2016 m. Lietuvos mokyklose organizuojamas ekologinis pilietiškumo projektas kasmet kviečia: Pažink – Globok – Dalinkis! Veiklose susipina vaikų gamtamoksliniai tyrimai, pilietinės iniciatyvos ir kūrybiniai ieškojimai.
Džiugina entuziastingų (virš 800 mokinių) projekto dalyvių plati geografija (16 savivaldybių) ir nuveikti darbai – net 22 globojami vandens telkiniai. O tai dar tik projekto pusiaukelis! Po šilto ir darbingo rudens ateina metas pasidalinti savo pasiekimais ir susikaupti pavasarinių veiklų planavimui. Juk mokiniai pasiryžę stebėti ir globoti artimiausią gamtą ištisus metus.