OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mūsų Žinia vandeniui: VANDUO – TAI AŠ IR TU.
Drevernos mažas upeli,
į Marias didžias įtekėk,
tau švariam mes būti padėsim,
tu kaip krištolas žibėk.
Tau meilę ir rūpestį
mes dovanosim,
ir su kiekvienu lašeliu
pasauliui tu padainuoki:
Vanduo – tai aš ir tu!!!

Globojame: Drevernos upę.

Pravedėme renginių:  Akcija „Gražinkime Lietuvą“, vandens tyrimas, Drevernos upės pakrantės augalų ir gyvūnų stebėjimas, vandens gyvūnų aplikavimas.

Švarinimo akcija: „Vabaliukų“  ir  „Spalviukų“ grupių vaikai, kartu su auklėtojomis dalyvavo akcijoje „DAROM 2016“. Visi kartu tvarkė ir grąžino aplinką šalia Drevernos upės ir darželio teritorijoje. Mažieji akcijos dalyviai aktyviai rinko šiukšles, paskui jas rūšiavo ir išmetė į tam tikrus konteinerius. Po akcijos, sugrįžę į darželio teritoriją, visi pasidžiaugėme savo darbu, pažaidėme bendrus žaidimus. Vaikai garsiai išreiškė norą ir kitais metais dalyvauti šioje akcijoje.
„Vabaliukų“ gr. mišraus amžiaus 2-3 metų vaikai, keliaudami link valymo įrengimų, tvarkė pakelę, Drevernos upės krantą. Darbas labai atsakingas. Reikia atidžiai stebėti aplinką ir radus šiukšlę įmesti ją į maišą. Neliko nepastebėta nė viena šiukšlė. Pavargome, bet surinkome visas šiukšles. Vaikai nustebo radę plastiko, butelių, popierių, stiklo duženų, kurias labai atsargiai reikėjo surinkti. Surinktas atliekas nešėme rūšiuoti į tam skirtus konteinerius. Tai mes jau darėme ne kartą tvarkydami aikštelę. Vaikai atsakingai dirbo ir manome patys nešiukšlins ir tėveliams pasakys, kad gamtą reikia mylėti ir saugoti.

Vandens tyrimas: Tyrimo tikslas išsiaiškinti su vaikais kuo skiriasi vanduo iš čiaupo nuo vandens iš Drevernos upės. Vandenį stebėjome dvi savaites. Sekėme pokyčius stiklainiuose. Vaikai pastebėjo, kad stiklainyje su vandeniu iš čiaupo nevyksta niekas. Tik vanduo mažėja. Na o stiklainyje iš upės daug įdomiau. Pirmą savaitę stiklainio dugnas apsidengė dumblu, vanduo nuskaidrėjo. Kitą savaitę dumblas pradėjo augti, panašėti į augmeniją. Tyrimo išvados, kad upės vanduo netinkamas maistui, nes jis yra gyvas. Jame pilna plika akimi nematomų (dumblių) gyvių. O čiaupo vanduo yra gėlas ir tinkamas naudoti buityje.

Ugdomosios veiklos savaitę, tema “Vandens paslaptys”, atkreipėme vaikų dėmesį į vandenį. Pratinomės jo daugiau vartoti, nes sužinojome, jog jis naudingas tiek žmogui, tiek visai gyvybei. Mažuosius sužavėjo eksperimentai su vandeniu. Denas, Gabrielius, Dominykas negalėjo suprasti kur dingo garinamas vanduo.
Vyresnieji vaikai persodino, laistė gėles į įsitikindami, jog jos be vandens žūtų. Visus sužavėjo vandens gyvūnai ir paukščiai, nes stebėjome filmuotą medžiagą apie juos. Mėgdžiojome gyvūnų elgseną, paukščių balsus. Smagiausiai pavyko imituoti varlių chorą. Dar kelias dienas vaikai kvaksėjo, žaidė su teatro varlėmis.
Vaikai maži, todėl jiems dar sunku suprasti, kodėl vandenį reikia saugoti, tausoti. Džiugu, kad jie jau svarsto, kas atsitiktų jei staiga dingtų vanduo arba staiga jis taptų nešvarus. („Aš vis tiek gerčiau, kad ir bjaurų jei norėčiau labai gerti“- sakė Margarita. Mantas – „Aš kentėčiau, bet gal neilgai“, Amelija- „Tada gerčiau sultis, bet vanduo skanesnis“). Po šių pokalbių ėjome prie vandens valymo įrengimų ir patys nustebome kiek pakeliui radome ir surinkome bei išrūšiavome šiukšlių. Grįžus pasikalbėjus su vaikais supratome, jog gamtosauginės sėklytės pasėtos, reikia tik nepamiršti jas laistyti ir prižiūrėti. Manome, jog prie šios temos dar ne kartą grįšime.

Projekte dalyvavo 40 vaikų nuo 2 metų iki 7 metų, 3 pedagogai, 5 tėvai ir visa darželio bendruomenė.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA