Kodėl toks svarbus žmogui vanduo?
Mes patys labai glaudžiai susiję su vandeniu: iš jo kilo gyvybė, mūsų kūnų didžioji dalis yra iš vandens.
Vanduo tiesiogiai susijęs ne tik su gyvybės atsiradimu, bet ir išlaikymu: joks organizmas negali gyventi be vandens.
Žmonijos civilizacija yra labai glaudžiai susijusi su vandens elementu: nuo seniausių laikų gyvenvietės kūrėsi prie upių ir ežerų.
Vandens ištekliai
Vanduo dengia daugiau kaip 70 proc. Žemės rutulio paviršiaus. Jo procentas žemėje yra toks pat kaip ir žmogaus organizme – tai stebėtinas sutapimas.
Nors jo ištekliai yra milžiniški, gėlas vanduo tesudaro 3 proc.
Gerti tinkantis vanduo tesudaro 0,3 proc. visų Žemės vandens išteklių.
Kas šeštas planetos žmogus neturi švaraus, tinkamo gerti vandens.
80 proc. ligų besivystančiose šalyse kyla dėl netinkamo vandens vartojimo. Dėl ligų, kurių priežastis yra nešvarus geriamasis vanduo, kasdien miršta 6000 vaikų iki penkerių metų amžiaus.
Mokslininkai paskaičiavo, kad 2050 m. pusei Žemės gyventojų tinkamas gerti gėlas vanduo gali tapti didele prabanga.
Yra ir daugiau faktorių, liudijančių vandens svarbą žmogui.
Mokslininkai apie minčių ir jausmų poveikį vandeniui ir mūsų planetai
Vis daugiau mokslininkų prabyla apie tai, jog mintys, ketinimai, jausmai daro tiesioginę įtaką Žemei, vandeniui.
Žymus britų mokslininkas, biologijos, chemijos ir medicinos specialistas, Marso tyrinėtojas profesorius DŽ.Lavlokas teigia, kad Žemė yra gyvas organizmas – kvėpuojantis, reguliuojantis savo magnetinį lauką, temperatūrą, atmosferą. Ji sukuria naujus cheminius elementus pagal savo poreikį. Taigi planetos gyvų būtybių evoliucija neatskiriama nuo planetos evoliucijos.
Rusų geografijos mokslų daktaras A.Armandas pritaria jo nuomonei. Jis iš daugiamečių mokslinių tyrinėjimų daro išvadą, jog Žemė evoliucionuoja didesnės įvairovės ir tvarkos link, ji turi savo sąmonę ir tikslą kaip ir kiekvienas gyvas organizmas. Didelę reikšmę toje evoliucijoje turi ir vanduo.
Įdomių atradimų tyrinėdamas vandens savybes padarė mokslininkas S. Zeninas.
Tačiau plačiausiai žinią apie tai, kad vanduo gyvas ir reaguoja į mintis ir jausmus, pasaulyje paskleidė Masaru Emoto. Jam rūpėjo įrodyti, kaip įvairios mintys, emocijos, ketinimai daro poveikį vandeniui. Jis atliko daugybę eksperimentų, norėdamas akivaizdžiai tuo įsitikinti: pirmiausia vanduo buvo veikiamas įvairiomis nuostatomis, mintimis, jausmais, o paskui šaldomas ir fotografuojamas. Veikiant vandenį geromis emocijomis, mintimis, susidarydavo gražūs, taisyklingų formų kristalai, o blogomis – neturintys jokios struktūros ar net bjaurūs dariniai.
Štai kaip vanduo reaguoja į meilę žmonijai… Užteršto Fudživaros šaltinio vanduo…
Kadangi žmogaus organizme yra apie 70 proc. vandens, pasidarė akivaizdu, kad geras žodis, gera mintis (o ypač palaiminimas) turi tiesioginį poveikį fiziniam jo kūnui ir drauge savijautai bei mintims.
Interviu su Masaru Emoto (anglų k.)
Vandens lašelio reakciją į vibracijų pokyčius tyrinėjo ir amerikiečių mokslininkas, daugelio bestselerių autorius Gregg Braden.
Kaip bendrauti ir susitaikyti su vandeniu?
Apie vandens gydančią galią nuo seno kalba įvairių tradicijų dvasininkai, gyduoliai, šamanai.
Šventintas vanduo naudojamas turbūt visose dvasinėse tradicijose. Žinoma daugybė atvejų apie stebuklingus išgijimus prie šventų šaltinių. Kodėl? Ogi todėl, kad ten vanduo turi ypatingą galią, vibraciją ir ją perduoda tiems, kas jį geria ar juo prausiasi. Tas perdavimo ryšys gali būti abipusis – mes taip pat galime perduoti žinią vandeniui meilės ir dėkingumo žinią, kad jis ją perneštų visai Žemei.
Tai daroma visoje planetoje įvairiais būdais. Vienas iš jų padėti užkalbėtą akmenį į vandens telkinį. Kodėl akmenį? Nes akmuo ilgai išlaiko informaciją, o vanduo yra puikus tarpininkas ir perneša.
Tačiau, ko gero, pati universaliausia ir efektyviausia yra dabar jau visame pasaulyje paplitusi havajiečių formulė, vadinama „Hooponopono“: „Atsiprašau. Prašau man atleisti. Dėkoju. Aš myliu tave.“ Tai nuostabios susitaikymo, meilės ir dėkingumo frazės, kurias nuo seno naudoja šių tautų gyduoliai visose situacijose, kur reikalingas apsivalymas, gydymas, susitaikymas.
Kodėl reikia gerti vandenį
Mūsų organizmas – ląstelių visuma, o kiekviena ląstelė – atskiras organizmas ir gyva būtybė, kuriai reikia švarios aplinkos, nes per ją ji maitinasi ir valosi, todėl reikia gerti vandenį. Kaip užterštame akvariume žuvys ilgai negyventų, taip tarpląsteliniuose skysčiuose ir mūsų ląstelėms reikalingas švarus, prisotintas deguonimi vanduo. Jei terpė švari, ir ląstelei gerai sekasi, ji „gimdo“ kitas sveikas ląsteles. Kad organizmas būtų švarus, būtina gerti daug gryno vandens.
Du pagrindiniai vandens parametrai, į kuriuos būtina atsižvelgti, yra jo šarmų-rūgščių pusiausvyra ir ORP (oksidacinis-redukcinis potencialas). Šie parametrai taip pat tarpusavyje yra susiję. Ypač svarbu, kad vandenyje būtų šarminių metalų jonų, nes jie sulaiko vandenyje deguonį. Vanduo be deguonies – rūgštinis.
Sveikiausias gerti yra šarminis, turintis neigiamą ORP vanduo.
Apie jonizuotą vandenį pasakoja Telesforas Laucevičius
Natūralūs vandens išgryninimo, prisodrinimo būdai
Austrų tyrėjas V. Šaubergeris, stebėdamas gamtą, pamatė, kad vanduo, čiurlendamas kalnų upeliais sukasi sūkuriais. Tuo metu, kai vanduo vilnija sūkuriais, iš jo išsitrina visa neigiama informacija. Namų sąlygomis, norint ištrinti visą informaciją iš vandens, kuri į jį pateko dar keliaujant vamzdynais, galima tiesiog vandenį kelis kartus iš butelio perpilti į kokį indą, prieš tai jam suteikus sukimosi impulsą į dešinę. Tai padaryti tikrai svarbu: vamzdynais keliaujantis vanduo tikrai prikaupia nemažai neigiamos informacijos.
Video apie Viktor Schauberger tyrimus (anglų k.)
Naudinga vandens struktūrą valyti ir laikant jį stikliniame ąsotyje su tam tikrais kristalais ar mineralais. Dažniausiai tam naudojamas tignagas, šungitas, auksas, varis, sidabras ar kvarcas.
Aktyvumo, gyvastingumo (ypač po sunkios žiemos) suteikia atitirpdintas vanduo.
Ką verta žinoti apie geriamą vandenį.
- Sveikiausia gerti vandenį iš artezinių šaltinių – natūraliai trykštantį iš žemės. Geri yra tie šaltiniai, kurie ir vasarą, ir žiemą yra panašaus stiprumo.
- Per dieną patariama išgerti ne vieną stiklinę vandens. 1 kg svorio reikėtų apie 30 ml vandens.
- Geriamas vanduo neturėtų būti šaltas.
- Rekomenduojama vandenį gerti apie 15-20 min. prieš valgį. Po valgio arba valgio metu nereikėtų gerti daug vandens, kad netrukdytų maisto virškinimui, kuris vyksta rūgščioje terpėje.
- Rekomenduojama gerti teigiamomis mintimis pakrautą vandenį.
- Nereikėtų vandens laikyti plastmasiniuose induose.
- Jei laikote vandenį grafine, galite jį apklijuoti ar aprašinėti gražiais žodžiais „Meilė“, „Dėkoju“. Su vandeniu galima kalbėti kaip su gyvu, nes toks jis ir yra – atliepia į kiekvieną mūsų mintį.
Daug įdomios ir vertingos informacijos apie vandenį sukaupta el.svetainėje http://www.o8ode.ru/ (rusų k.)