Laimingi žmonės „Laimingo vandens“ šventėje

„Vaikyste kvepianti šventė,“ – taip būtų galima apibūdinti šventę, vykusią 2013 m. birželio 5 d. Kurmaičiuose, prie Akmenos upės. Jos metu buvo pristatyti Nijolės Gabijos Wolmer inicijuoti projektai: „Laimingas vanduo“, „Apkabinkime žemę“ bei „Bėk šok vaduokis“, buvo šokama, dainuojama, kuriami laiveliai iš tošies, kepami blynai. Į šią šventę sugužėjo apie 150 dalyvių ne tik iš aplinkinių miestelių, bet ir iš Vilniaus, Telšių, Klaipėdos…

Šventė prasidėjo neįprastai – po įžanginių organizatorių žodžių susirinkusiems buvo pasiūlyta… šiukšlių maišai ir pirštinės šiukšlėms rinkti. Taip buvo pristatytos akcijos „Laimingas vanduo“ ir „Apkabinkime žemę“, kurių metu švarinama aplinka aplink upes, ežerus, jūrą, siunčiamos pozityvios ir mylinčios mintys vandeniui, žemei. Susirinkusiemsbuvo pasakojama,kodėl yra naudinga, jog vandens telkinių bei mūsų organizmo vanduo būtų švarus. Kaip padėkos gestas vandeniui ir žemei Akmenos upės pakrantėje iš gėlių žiedlapių buvo formuojamas didžiulis vandens lašelis, simbolizuojantis laimingą vandenį.
Vakarop upė buvo nusėta gėlių žiedlapiais, kuriuos žmonės dovanojo upei, bei pačių susirinkusių padarytais laiveliais iš tošies. Susikibę už rankų, šventės dalyviai siuntė pačias šviesiausias mintis žemei, taip išreikšdami savo meilę bei pagarbą jai.
Susirinkusieji ne tik klausėsi Kurmaičių kapelos muzikantų dainų, smuiko melodijų, stebėjo Kurmaičių mokyklos mokinių pasirodymus, bet ir patys galėjo pasijusti šokėjais – visi norintys galėjo išmokti šokį už visuotinį pokytį ir taiką žemėje (akcija „Bėk Šok Vaduokis“). Vakarop išalkusieji buvo vaišinami blynais su uogiene, sušalusieji ar išsiilgę ugnies – šildėsi prie laužo, o didžiulėje palapinėje vaikai paprastai ir nuoširdžiaipasakojo apie save, artimus žmones. Šventės pabaigoje renginio globėja Jūratė Varkojienė skaitė pasakas, kurios galbūt suvirpino ne vieno susirinkusiojo širdį.
Argi visa tai neprimena vaikystės? Veikla, kuri džiugina sielą, maistas, kuris sušildo ir pamaitina,bendra kūryba, šokiai ir dainos, šypsenos, nuoširdumas, juokas, džiugus bendravimas be alkoholio.Daugiau tokių švenčių, kurios padeda kurti švaresnę, sąmoningesnę žemę!

kretingos_raj_kurmaiciai_akmenos_upe_6    kretingos_raj_kurmaiciai_akmenos_upe_3

kretingos_raj_kurmaiciai_akmenos_upe_5    kretingos_raj_kurmaiciai_akmenos_upe_1

http://www.manokrastas.lt/straipsnis/laimingi-zmones